YARDIM KONULARI
 Arama sonucu yetersiz mi?

Sitemizde ana sayfadan arama yaptığınızda tüm içeriğimiz taranır ve bir düzey sonuçlar listelenir. Detaylı arama yapmak için Site İçi Arama sayfasından arama yapmalısınız.

Arama sayfasındayken alt bölümde yer alan "Site içi" seçeneğini işaretleyiniz. açılan listeden hangi bölümlerde arama yapmak istiyorsanız işaretleyin. Arama kutusuna mümkünse en ilgili sadece bir kelime yazarak arama yapmayı deneyebilirsiniz.

İsterseniz SınavMatikte Google aracılığı ile de arama yapabilirsiniz.

 Bilgi bankasında neler yapılabilir?

Bilgi bankası bölümü; derslerle ilgili tüm içeriğe erişmeniz için hazırlanmıştır.

Dersin müfredat programı, dersin modülleri ve modüllerin linkleri, Derse ait dokümanlar (yıllık plan, ödev, video, eğitim materyali gibi kullanıcılarımız tarafından yüklenmiş tüm içerik)

Dersle ilgili tüm kısayollar (soru örnekleri, soru ekleme, doküman ekleme, deneme sınavı, sınav sihirbazı, Müfredat programı vb.) 

 Cevap anahtarını nasıl görebilirim?

Soru bankasından sınav listesine aldığınız soruların cevaplarını, sayfanın sağ üst bölümünde yer alan cevap anahtarı (), butonuna tıklayarak görebilirsiniz.

 Kendime özel soru bankası oluşturabilir miyim?

Evet.

Sitemize üye girişi yaparak soru eklerseniz soruların sadece kendinize özel olmasını sağlayabilirsiniz. Eklediğiniz soruların ancak belirli bir miktarı özel soru olarak seçilebilir. Özel soru olarak işaretlenmiş sorular yalnızca sizin tarafınızdan kullanılabilir.

 Listede istediğim ders yok?

Eğer bir dersin listede olmadığını düşünüyorsanız bu konuda iletişim bölümünde ayrıntılı bilgi vermenizi rica ediyoruz. Dersin adı, hangi okulda, sınıf seviyesinde, alanda, dalda okutulduğu ile ilgili bilgi verebilirseniz gerekli inceleme yapılıp içerik eklenecektir.

 Meslek alanlarıyla ilgili bilgilere nasıl ulaşırım?

Meslek alanlarıyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bu sayfada bulunan OKULDA EĞİTİM VERİLEN MESLEK ALANLARI başlığı altında listelenen alanlardan ilgilendiğiniz alan adına tıklayabilirsiniz.

Daha fazla içeriğe erişebilmek için Site İçi Arama Sayfamızı kullanabilirsiniz.

 Meslek dallarıyla ilgili bilgilere nasıl ulaşırım?

Alanda eğitim verilen meslek dallarıyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bu sayfada bulunan ALANDA YER ALAN MESLEK DALLARI başlığı altında listelenen dallardan ilgilendiğiniz dal adına tıklayabilirsiniz.

Daha fazla içeriğe erişebilmek için Site İçi Arama Sayfamızı kullanabilirsiniz.

 Mesleklerle ilgili bilgilere nasıl ulaşırım?

Meslek seçim rehberi için öncelikle okul türü seçmelisiniz. Okul türü seçildiğinde okulla ilgili ayrıntı bilgiler görüntülenir. Sayfanın alt tarafına doğru okulda eğitim verilen meslek alanları listelenir. Meslek alanlarından ilginizi çekene tıkladığınızda ilgili meslek alanıyla ilgili geniş bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Daha fazla içeriğe erişebilmek için Site İçi Arama Sayfamızı kullanabilirsiniz.

 Nasıl deneme sınavı Olurum?

Deneme Sınavları sayfamız beş ana bölümden oluşmaktadır.

KALFALIK ve USTALIK Bölümleri;

Bu bölüm kalfalık ve ustalık sınavlarına hazırlanan kullanıcılarımız için oluşturulmuştur. KALFALIK ve USTALIK başlıkları altında alanlara göre listelenmiş meslek dalları görünmektedir. Listelerden mesleğinize tıkladığınızda sınavda sorulması muhtemel soru örnekleri ekrana gelecektir. Kalfalık sınavlarında ve ustalık sınavlarında meslek dalında okutulan derslerden 50 adet soru sorulmaktadır. Sorular sistem tarafından tüm dersler baz alınarak rastgele seçilir. Belirlenen süre içerisinde soruları doğru cevaplamanız beklenir. Sınavdan geçer not alabilmeniz için en az 50 puan almalısınız. Sınavı bitirdiğinizde ya da süre bittiğinde sınav sonucu ekrana gelecektir.

Sonuç ekranında soruların doğru cevaplarını, sizin sorulara verdiğiniz cevapları, doğru cevap sayısı, yanlış cevap sayısı, boş bıraktığınız sorular, aldığınız puan ve cevaplama süresini inceleyebilirsiniz.

LGS Bölümü;

LGS bölümü Liselere Giriş Sınavına erişim içindir. Sekmeye tıkladığınızda Sınavı başlatabilmek için gerekli butonu göreceksiniz. "LGS SINAVINI BAŞLAT" butonuna tıkladığınızda tüm ortaokul müfredatını kapsayan ve 90 sorudan oluşan test başlar. 90 dakikalaık sürede sorulara cevap vermeniz beklenir.

YKS Bölümü;

YKS bölümü Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına erişim içindir. Sekmeye tıkladığınızda OSYM tarafından gerçekleştirilen üniversitelere geçiş sınavlarından deneme sınavı olabilmek için butonlar göreceksiniz. TYT Temel Yeterlilik Sınavı, YDS Yabancı Dil sınavı (İngilizce), AYT Alan Yeterlilik Sınavı (Sayısal Bölüm), AYT Alan Yeterlilik Sınavı (Sözel Bölüm), AYT Alan Yeterlilik Sınavı (Eşit Ağırlıklı Bölüm) bölümler için ayrı ayrı dizayn edilmiş butonlar ilgili sınavlardan deneme olmanızı sağlayacaktır.

YKS deneme sınavları ilgili bölümün tüm lise müfredatını kapsayan ve 80 soruluk testlerdir. Sorular her seferinde sistem tarafından rastgele seçilir. Soruları cevaplamak için 80 dakikalık süre tanınır. Teslerin sonunda testle ilgili değerlendirmeyi görebilirsiniz. Soruların cevaplarını, doğru ve yanlış cevapladığınız soruları, boş bıraktığınız soruları, cevaplama süresi ve puan durumunuzu testin sonunda görebilirsiniz.

DİĞER Bölüm;

Bu bölümden Ehliyet Sınavı, Usta Öğreticilik Sınavı, Bursluluk Sınavı, Milli Savunma Üniversitesi Sınavları, Tüm ders ve ünitelere özel sınavlara erişim sağlayabilirsiniz.

"DERS ARA"
Sekmesinden ortaokul ve liselerin tüm derslerine erişim sağlayabilirsiniz. Dersin adını aradığınızda ilgili dersler listelenir. Derse tıklayarak sadece o dersin tüm içeriğinden deneme sınavı olabileceğiniz gibi Üniteler butonuna tıklayarak dersin ünitelerini listeleyebilir, bir ya da birden çok ünite seçerek o güne kadar gördüğünüz ünitelerden deneme sınavına katılabilirsiniz. Bu bölümdeki deneme sınavlarında 20 soruluk testler karşınıza gelir.

"USTA ÖĞRETİCİLİK SINAVI"
Sekmesinden ustalık öğreticilik deneme sınavı olabilirsiniz. Sınavda 50 sorudan oluşan iş pedagojisi konularından sorular ekrana gelir. 45 dakikalık süre içerisinde soruları cevaplamanız beklenir.

"MSÜ SINAVI"
Sekmesinden Milli Savunma Üniversitesi için özel olarak dizayn edilmiş deneme sınavı olabilirsiniz. Güncel sınav içeriğine uygun olarak belirlenen derslerden 120 soruluk teste tabi tutulursunuz.  135 dakika sürede soruları cevaplamanız beklenir.

"BURSLULUK SINAVLARI"
Sekmesinden ortaokul ve lise seviyesinde kategorize edilmiş bursluluk sınavlarına erişim sağlayabilirsiniz. 5, 6, 7, 8, Hazırlık, 9, 10 ve 11.sınıflara göre ayrı ayrı tasarlanmış bursluluk sınavlarında seçtiğiniz sınıf  seviyesine uygun soru örnekleri karşınıza gelir. Toplam 100 soruya 100 dakikada cevap vermeniz beklenir.

"EHLİYET"
Ehliyet sınavlarına hazırlanıyorsanız bu bölümü kullanmalısınız. MTSK (Motorlu Taşıt sürücü Kursiyerleri) E-Sınav içeriğine uygun olarak hazırlanmış soru örnekleriyle ehliyet sınavlarına kolayca hazırlanabilirsiniz. 50 sorudan oluşan teste 45 dakikada cevap vermeniz beklenir.

"TÜM DERSLER"
Bu bölümde sitemizin genel işleyişinde kullanılan okul, sınıf, alan, dal, ders seçimine bağlı olarak istediğiniz dersten ve hatta derse ait ünite/modülden deneme sınavı olabilirsiniz.

Seçtiğiniz dersten 20 adet soru sorulmaktadır. Sorular sistem tarafından rastgele seçilir. Belirlenen süre içerisinde soruları doğru cevaplamanız beklenir. Sınavdan geçer not alabilmeniz için en az 50 puan almalısınız. Sınavı bitirdiğinizde ya da süre bittiğinde sınav sonucu ekrana gelecektir.

Sonuç ekranında soruların doğru cevaplarını, sizin sorulara verdiğiniz cevapları, doğru cevap sayısı, yanlış cevap sayısı, boş bıraktığınız sorular, aldığınız puan ve cevaplama süresini inceleyebilirsiniz.

 Neden bazı derslerde soru yok?

Sitemiz içeriği güncellenen müfredat programları doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir. 

Sitemizin özel bir geliri olmadığından öğretmen çalıştıramıyoruz. İçeriğimizin önemli bir bölümü kullanıcılarımız tarafından sağlanmaktadır.

Eğer sorusu olmayan derslerde belirli bir yeterliliğe sahipseniz sizde ilgili derse soru ekleyerek katkı sağlayabilirsiniz.

 Neden üye olmalıyım?

Sitemize üye olarak içeriğimizden daha etkin faydalanabilirsiniz. Örneğin üye girişi yaptıktan sonra Derslerim bölümünden bir kez okul, alan, dal, ders seçimi yaptığınızda sonraki girişlerinizde sitemizdeki formlarda seçimleriniz otomatik olarak işlenir.

Üyelerimizin hazırladığı sınav uygulamaları ve deneme sınavları otomatik olarak kaydedilir. Böylece bu sınavlara ve cevap anahtarlarına ihtiyaç duyduğunuzda içeriklere erişebileceksiniz. 

Üyelerimiz sınavlarda tümü aynı olan soruları sorduklarında sistem tarafından daha önce bu soruların kullanıldığı yönünde uyarılırlar.

Siteye eklediğiniz soruların sadece size ait olmasını sağlayabilirsiniz.

Sadece kendi eklediğiniz sorulardan sınavlar hazırlayabilirsiniz.

Sadece üyelerimiz hazırladıkları sınav uygulamalarını paylaşabilirler.

Soruları beğendiğiniz sorular listesine ekleyebilir ve bu listeden sorular sorabilirsiniz. 

Sadece üyelere özel sorulardan faydalanabilirsiniz.

 Sınav Sonuçlarını Nasıl Görebilirim

Kendinizin oluşturduğu bir deneme sınavında testi tamamladığınızda ya da sınav süresi bittiğinde otomatik olarak soruların cevapları ekrana gelecektir. Sınav sonucu ekrana gelmediyse sınavdan çok düşük bir puan almış olmalısınız. Bu yüzden sonuçlar gizlenmiştir. (Burada sonuçların gösterilmesi için bir alt puan limiti belirlenmiştir. Bu limitin altında bir puan alırsanız sınav sonucu ve cevaplar gösterilmeyecektir.)

Eğer öğretmeniniz tarafından paylaşılan bir deneme sınavı sonunda sonuçlar gizlenmişse bunu öğretmeniniz tercih etmiş demektir. Öğretmen izin verdiğinde sonuçlara erişebilirsiniz.

Girdiğiniz deneme sınav sonuçlarına sonradan erişim sağlamak için soldaki Üyelik işlemleri menüsünden Sınav Sonuçları butonuna tıklayıp kimlik bilgilerinizi girerek sorgulama yapmalısınız. (Ancak deneme sınavı sonunda kimlik bilgilerini girip sınavı kaydedenler sonradan sorgulama yaparak sonuçlara erişebilirler.)

 Sınavı Nasıl Paylaşabilirim

Sınav paylaş özelliği sadece üyelerimize özeldir. Bu özeliği kullanabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Hazırladığınız sınavı paylaşmak için Soru Sihirbazı ile ya da manuel olarak soruları seçip Sınavı Hazırla butonuna tıklamalısınız.

Seçilen tüm sorular ekranda iki sütun halinde listelenecektir. Sınava ait üst başlık ve alt başlık alanlarını isteğinize göre doldurup listenin hemen üstünde yer alan butonlardan Paylaş Butonuna () tıklamalısınız. Açılan pencerede sınava ait bilgileri doldurup pencerenin altında yer alan WhatsApp, Facebook, Twitter ya da Email butonlarından birisine tıklayın. Yönlendirildiğiniz sayfadaki yönergeleri izleyin. Böylece sınavı paylaşmış olacaksınzı.

 Sınavmatik ne işe yarar?

  Öğretmenler için SınavMatik;

 • Öğretmenlerin öğrencilerini kolayca sınav yapabilmeleri için sınav uygulamaları hazırlamalarına yardımcı olur.
 • Öğretmen girdiği derslerden sınav yapabilmek için sorubankamızdan istediği soruları seçerek sınav kağıdı hazırlayabilir.
 • Hazırladığı sınava ait soru kağıdı, cevap anahtarı ve öğrenci cevap kağıdını yazıcıdan çıktı alabilir ya da word olarak kaydedebilir.
 • Öğretmen hazırladığı sınavı sosyal ortamlarda paylaşarak öğrencilerini online deneme ya da gerçek sınav yapabilir. (Sadece üyeler)
 • Öğretmen SORU SİHİRBAZInı kullanarak otomatik sınav uygulamaları hazırlayabilir. Sorular öğretmenin belirlediği kriterlere uygun olarak sistem tarafından rastgele seçilir.
 • Üye girişi yapan kullanıcıların hazırladığı sınavlar veritabanına  kaydedilir. 
 • Öğretmenlerimiz siteye yeni sorular göndererek kendi kişisel soru bankasını oluşturabilir.
 • Öğretmenlerimiz derslerine ait eğitim videoları, öğretim materyalleri, yıllık plan gibi dökümanları siteye ekleyebilir ve böylece diğer öğretmenlerinde hazırladığı içeriklerden faydalanmasına katkı sağlayabilirler.

 

        Öğrenciler için SınavMatik;

 • Öğrencilerimiz eğitim gördükleri derslerden sınavlara hazırlanabilmek için soru bankamızdaki soru örneklerini inceleyebilir.
 • Öğrencilerimiz kendilerini test edebilmek için DENEME SINAVLARI bölümünden online sınavlara katılabilir.
 • Öğrenciler öğretmenleri tarafından paylaşılan online sınavlara katılabilirler.
 • SınavMatik öğrencilerimizin meslek seçimlerine yardımcı olabilmek için bir MESLEK TANITIM rehberine sahiptir. Bu bölümden mesleklerle ilgili temel verilere erişim sağlayabilirsiniz.
 • BİLGİ BANKASI bölümünden derslerle ilgili ayrıntılara erişebilirsiniz. Derslere ait eğitim içerikleri, modüller, planlar, müfredat programları gibi içeriklere erişim sağlayabilirsiniz.
 • Öğrencilerimiz sisteme yeni sorular ekleyerek diğer öğrencilerin gelişimine katkı sağlayabilirler.
 Siteye nasıl doküman eklerim?

Siteye doküman ekleyebilmek için öncelikle "DOKÜMAN GÖNDER" sayfasında ders seçimi yapmalısınız. Ders seçimi için dersin okutulduğu okul, sınıf seviyesi, varsa alan ve dal bilgilerini seçin. Derslerin listelendiğini göreceksiniz. Dokümanı eklemek istediğiniz dersi işaretleyiniz. Email adresinizi girin ve daha sonra doküman linki kısmından dokümanın indirilebileceği linki giriniz. Eğer ekleyeceğiniz doküman 200 KB altındaysa UPLOAD butonuna tıklayarak dokümanı sitemize yükleyebilirsiniz. Eğer 200 KB ve daha büyük bir dosyanız varsa dokümanı öncelikle Google Drive ya da One Drive gibi kişisel sanal deponuza yükleyip linkini eklemelisiniz. Son olarak Gönder butonuna tıklayarak işlemi tamamlamalısınız.

 Siteye nasıl soru eklerim?

Siteye soru ekleyebilmek için öncelikle "SORU GÖNDER" sayfasında ders seçimi yapmalısınız. Ders seçimi için dersin okutulduğu okul, sınıf seviyesi, varsa alan ve dal bilgilerini seçin. Derslerin listelendiğini göreceksiniz. Soruyu eklemek istediğiniz dersi seçin. Ünite ve modül bölümünde dersin bölümleri listelenir. Ekleyeceğiniz soru hangi üniteye aitse o üniteyi seçin. email, sınav türü ve soru tipi alanlarından sorunuza uygun seçenekleri işaretleyin. Soruyu yazarak cevabı seçin/yazın. Gönder butonuna tıklayın.

 Soru hatalı ne yapmalıyım?

Eğer soruda, seçeneklerinde ya da cevabında bir hata olduğunu düşünüyorsanız ilgili sorunun sağ üst köşesinde yer alan ...   butonuna tıklayın. Açılan pencerecikte   butonuna tıklayarak soruyla ilgili tespit ettiğiniz hatayı bildirebilirsiniz.

 Soru sihirbazı nasıl kullanılır?

Soru sihirbazı öğretmenler için geliştirilmiş bir sınav hazırlama aracıdır.

Sınav yapmak istediğiniz dersin hangi okulda okutulduğunu seçerek başlamalısınız. Yaptığınız seçime bağlı olarak sınıf, alan, dal seçimi yaparak devam etmelisiniz. Dersler ve derslere ait soru sayıları ekrana gelecektir. Bu listeden sınav hazırlamak istediğiniz dersi seçmelisiniz. Dersi seçtiğinizde dersin ünite/modülleri ve sorulara ait seçenekler ekrana gelecektir.

Ünite/Modül bölümünden soru hazırlamak istediğiniz üniteleri işaretleyebilirsiniz. Eğer bu bölümden seçim yapmazsanız sistem otomatik olarak tüm ünite ve modüllerden eşit miktarda soru seçmeye çalışacaktır.

Sınavda soracağınız soruların türünü seçerek son olarak kaç adet soru sormak istediğinizi yazarak "Sınavı Hazırla" butonuna tıklamalısınız.

İşlem sonucunda sihirbaz belirlediğiniz kriterlere uygun soruları listeleyecektir.

 Soruda hata var ne yapmalıyım?

Eğer soruda, seçeneklerinde ya da cevabında bir hata olduğunu düşünüyorsanız ilgili sorunun üzerine geldiğinizde açılan araç çubuğunda bulunan  butonuna tıklayarak soruyla ilgili yapılan yorumları görebilirsiniz. 

Yeni bir yorum ya da hata bildirimi yapmak için sorunun alt bölümünde görülen   butonuna tıklayarak hata bildirim formuna erişim sağlayabilirsiniz.

Sorudaki hatayla ilgili ayrıntılı bir bildirimde bulunmanızı bekliyoruz. Eğer cevabın hatalı olduğunu düşünüyorsanız size göre doğru cevabı da yazmayı unutmayın.

 Sorular 1 kağıda sığmıyor ne yapmalıyım?

Sitemize ait yazılım soruları kağıda yerleştirmek için özel bir algoritma kullanmaktadır. Soruların kapladığı alan kağıt ölçülerinden büyük olursa sayfa sayısı artarak bir yazdırma düzeni oluşturulmaya çalışılır.

Soruların kapladığı alan kullandığınız internet tarayıcısı ve  bilgisayarınızda bulunan font özellikleri ile doğrudan ilişkilidir. Tarayıcınızı güncel tutmanız tavsiye edilir.

Ekranda sorular yerleşebilecek gibi görünüyorsa soruların yerlerini sürükle bırak ile değiştirerek boşlukları doldurmaya çalışabilirsiniz. Alt ve üst başlıkları sağ alt kenarından sürükleyerek küçültebilirsiniz. Yazdırma ekranında sayfa kenar boşluklarını düzenleyebilir ya da ölçeklendirme seçeneği ile sayfaya sığdırmaya çalışabilirsiniz. 

Tüm bunlara rağmen sorular bir kağıda yerleşmiyorsa, soruları word belgesi olarak kaydedip yazı tipi küçültme vb işlemleri manuel olarak yapmalısınız.

 Sorularımıza cevap veriliyor mu?

Evet.

İletişim bölümünden yazdığınız ve soru niteliği taşıyan her iletiye ortalama 24 saat içerisinde cevap verilmektedir. Verilen cevap forma girdiğiniz email adresinize gönderilmektedir. Sitemiz üzerinden gönderilen iletiler bazen ÖNEMSİZ POSTA kutusu ya da SPAM klasörüne düşebilmektedir. Bu durumda mesajı görebilmek için bahsi geçen klasörlere de bakmalısınız.

Eğer mesaj önemsiz posta ya da spam klasöründe ise lütfen mesajı gelen kutusuna taşıyın. sitemiz emailini güvenilen kullanıcılara ekleyerek sonraki iletilerin doğrudan gelen kutunuza düşmesini sağlayabilirisiniz.

 Soruların Cevaplarını nasıl görebilirim?

Testi tamamladığınızda ya da sınav süresi bittiğinde otomatik olarak soruların cevapları ekrana gelecektir.

(Burada sonuçların gösterilmesi için bir alt puan limiti belirlenmiştir. Bu limitin altında bir puan alırsanız sınav sonucu ve cevaplar gösterilmeyecektir.)

 Soruların yerini (sıralamasını) nasıl değiştirebilirim?

Sırasını değiştirmek istediğiniz soruyu farenin sol tuşuna basılı tutarak istediğiniz sıraya taşıyabilirsiniz. (Not baremi ve sıra numaraları yeni düzene göre otomatik olarak yeniden belirlenir.)

 Sorunun cevabını nasıl görebilirim?

Fare ile cevabını görmek istediğiniz sorunun üzerine geldiğinizde araç çubuğu görünür. Araç çubuğundaki cevap butonuna tıklayarak sorunun cevabını görebilirsiniz.

 Soruyu başka bir soru ile nasıl değiştirebilirim?

Fare ile değiştirmek istediğiniz sorunun üzerine geldiğinizde araç çubuğu görünür. Araç çubuğundaki butonuna tıklayarak ilgili modüldeki diğer sorulardan seçim yapabilirsiniz.

 Soruyu beğendiklerim listesinden nasıl çıkarabilirim?

Fare ile beğendikleriniz listesinden çıkarmak istediğiniz soru üzerine geldiğinizde araç çubuğu görünür. Araç çubuğundaki butonuna tıklayarak soruyu beğendikleriniz listesinden çıkarabilirsiniz.

 Soruyu beğendiklerim listesine nasıl ekleyebilirim?

Fare ile beğendiğiniz soru üzerine geldiğinizde araç çubuğu görünür. Araç çubuğundaki  butonuna tıklayarak soruyu beğendikleriniz listesine ekleyebilirsiniz.

 Soruyu Nasıl Paylaşabilirim

Eğer bir soruyu sosyal ortamlarda paylaşmak istiyorsanız, fareyle sorunun üzerine geldiğinizde açılan menüden "Soruyu Paylaş" butonuna () tıklamalısınız. Sorunu hemen altında sosyal ağlara ait butonlar aktif olacaktır. Buradaki ağlardan istediğinize tıklayarak paylaşım işlemini tamamlayabilirsiniz.

 Soruyu yapacağım sınav listemden nasıl çıkarabilirim?

Fare ile sınavdan çıkarmak istediğiniz soru üzerine geldiğinizde araç çubuğu görünür. Araç çubuğundaki butonuna tıklayarak soruyu sınavdan çıkarabilirsiniz.

 Soruyu yapacağım sınava nasıl ekleyebilirim?

Fare ile sınava dahil etmek istediğiniz soru üzerine geldiğinizde araç çubuğu görünür. Araç çubuğundaki  butonuna tıklayarak soruyu sınava dahil edebilrsiniz.

 Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Öncelikle sitemize sosyal ağlarla giriş yapmadığınızdan emin olmalısınız. Eğer daha önce sitemize sosyal ağlarla giriş yapmışsanız yeniden giriş yapmak için aynı sosyal hesabı kullanmalısınız. 

Eğer sitemize TC kimlik numaranızı girerek üye olmuşsanız ve şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifremi Unuttum linkine tıklayarak yeni bir şifre almaya çalışmalısınız. 

 TC kimlik numarası zorunlu mu?

Hayır.

Sitemize üye olmak için TC kimlik numarası girmek zorunda değilsiniz. İsteyen kullanıcılarımız Google hesaplarıyla ya da Facebook hesaplarıyla sitemize giriş yapabilirler. Sosyal ağlarla giriş yapan kullanıcılarımız sonraki girişlerinde de sosyal girişi kullanmak zorundadır. Sosyal ağlarla giriş yapan kullanıcılarımızın sadece ad soyad ve email bilgileri saklanmaktadır.

 Tüm sorular yayınlanıyor mu?

Hayır.

Sitemize kullanıcılarımız tarafından eklenen soruların ölçme ve değerlendirme kriterlerine uygun olması gerekmektedir. Uygun yeterliliğe sahip olmayan sorular yayınlanmazlar.

Ayrıca eklenen sorular kullanıcılar tarafından deneme sınavlarında verdikleri cevaplara göre otomatik olarak incelemeye tabi tutulurlar. Belirli oranda yanlış işaretlenen sorular sistem tarafından incelemeye tabi tutulurlar. İnceleme sonucu soru kesin olarak doğru olarak işaretlenebileceği gibi yayından da kaldırılabilirler.

 Üyeliğimi etkinleştiremedim ne yapmalıyım?

Sitemize üye oldunuz ancak üyeliğinizi etkinleştiremediyseniz öncelikle Üye Girişi bölümünden Etkinleştirme Kodu İste linkine tıklayarak yeni bir kod almaya çalışmalısınız.

Sitemiz üzerinden gönderilen iletiler bazen ÖNEMSİZ POSTA kutusu ya da SPAM klasörüne düşebilmektedir. Bu durumda mesajı görebilmek için bahsi geçen klasörlere de bakmalısınız.

Eğer etkinleştirme kodu önemsiz posta ya da spam klasöründe ise lütfen mesajı gelen kutusuna taşıyın. sitemiz emailini güvenilen kullanıcılara ekleyerek sonraki iletilerin doğrudan gelen kutunuza düşmesini sağlayabilirisiniz.

Tüm çabalarınız rağmen etkinleştirme kodu ulaşmadıysa bu durumu TC kimlik numaranız, adınız ve soyadınızı da yazarak iletişim bölümünden bize bildiriniz.

 Üyelik ücretli mi?

Hayır.

Sitemize üye olmak için hiç bir ücret ödemezsiniz. Sitemizin sunduğu tüm hizmetler ücretsizdir. Sitemiz hizmetlerini sadece reklam gelirleriyle sürdürmeye çalışmaktadır.

 Yardım nasıl kullanılır?

Sitemizde sayfalara göre düzenlenmiş yardım içerikleri mevcuttur. Her sayfada ilgili sorular ve cevaplar görüntülenir. Örneğin üyelik işlemleri ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa ÜYE OL sayfasında yardım butonuna tıklamalısınız. Yine aynı şekilde sorularla ve cevaplarıyla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa SORU BANKASI sayfasında yardım butonuna tıklamalısınız.

 

NBA Jersey Sale Indiana Pacers Jersey Luka Doncic Jersey Jersey Washington Wizards Jersey Orlando Magic Jersey Trae Young Jersey Jersey Kobe Bryant Jersey Jersey NBA Jersey Utah Jazz Jersey Indiana Pacers Jersey Devin Booker Jersey Jersey Minnesota Timberwolves Jersey Oklahoma City Thunder Jersey Ja Morant Jersey Jersey Philadelphia 76ers Jersey James Harden Jersey Jersey Trae Young Jersey Jersey Boston Celtics Jersey Minnesota Timberwolves Jersey Milwaukee Bucks Jersey Jayson Tatum Jersey Jersey Ja Morant Jersey Jersey Kevin Durant Jersey Jersey Cleveland Cavaliers Jersey Minnesota Timberwolves Jersey Ja Morant Jersey Jersey LeBron James Jersey Jersey Kobe Bryant Jersey Jersey Donovan Mitchell Jersey Jersey Russell Westbrook Jersey Jersey

Houston Texans.com, Comcast SportsNet and SportsTalk 980 to provide reside coverage
Houston Texans Starter Logo Graphic T-Shirt - Black
ARLINGTON, Va. – The Washington Richesse Draft Day Party and uniform unveiling on Friday, June 22, at the Kettler Richesse Iceplex in Arlington, Va., will function current and former Richesse players, free skating, involved games, a locker room trip, new merchandise on sale as well as – the evening’s highlight – an amazing show to reveal the team’ohydrates new red, white and blue uniforms.
Houston Texans Fanatics Branded Big & Tall Color Pop T-Shirt - Black
Free tickets for the event are “sold out,” but fans can watch the consistent unveiling live on WashingtonCaps.com as well as Comcast SportsNet, which will provide live interview from Kettler Capitals Iceplex during “Buenos aires Post Live” at 5 g.m. and live protection of the unveiling during “SportsNite” from 6:30 p.meters. Immediately following the unveiling SportsTalk 980 will broadcast a one-hour show coming from Kettler Capitals Iceplex, featuring reaction to the newest uniforms and coverage with the NHL Entry Draft as the very first round unfolds in Columbus, Kansas.
Houston Texans Nike Icon Legend Performance T-Shirt - White
Comcast SportsNet play-by-play announcer Joe Beninati will emcee the introduction and participate in a cell discussion during the show on SportsTalk 980. Bj Sorenson from Comcast SportsNet will also be a part of the section discussion.

Fans at Kettler Capitals Iceplex will likely be treated to a variety of routines, including:
Appearances and autograph sessions together with Capitals alumni Mike Gartner along with Rod Langway – both Hall regarding Famers – as well as Yvon Labre and Kelly Callier. Visits and autographs from skipper Chris Clark and teammates Ben Clymer, Brent Manley, Brian Pothier and Jeff Schultz. Free skate boarding on the public rink (fans are encouraged to bring their skates as rentals are limited). Merchandise stands offering the initial chance to own new-look Capitals items. Interactive games both inside Kettler Richesse Iceplex and outside on the parking deck. A tour of the Capitals’ new locker area and training area. Food and beverage stations catered by Arlington restaurants The Front Page and also Rock Bottom Brewery. The chance to watch stay coverage of the first rounded of the NHL Entry Draft about giant screens in both rinks in addition to 42-inch plasma televisions on the “Draft Central” mezzanine stage.
Gartner’s visit is the first public appearance in Buenos aires, D.C., by the Capitals’ second-leading job scorer since he retired with 1998. He and the some other current and former Capitals will sign autographs and/or skate on the public rink after the homogeneous unveiling.
Houston Texans NFL x Darius Rucker Collection by Fanatics Band T-Shirt - Black
The new merchandise for sale at Kettler Capitals Iceplex will include a variety of hats, long- and short-sleeved T-shirts and golfing shirts – including items manufactured for children and female fans. Your Capitals will also begin accepting pre-orders for the new uniforms. A result of the production time required to create the new Reebok EDGE Uniform System for all 30 NHL teams, nothing of he new clothing, league-wide, will be available for purchase until Sept.
ladies Justin Reid Houston Texans Jerseys Uniform
Fans who purchase a uniform from the Capitals will receive any Caps travel mug remembering the unveiling of the fresh uniforms as a give along with purchase, while supplies past. Fans not attending the actual Draft Day Party as well as uniform unveiling can find numerous preordering jerseys from the Capitals about WashingtonCaps.com beginning on Saturday, June 23.
ladies Whitney Mercilus Houston Texans Jerseys Uniform
Doors will open up for the event at Your five:30 p.m. Fans are asked to be in his or her seats or in front of a single of the many TV screens by 6:30 p.mirielle. with the uniform unveiling starting point at approximately 6:Forty p.m.

Event Schedule

5:30 delaware.m. - Doors Available to Public

Open Skate on Blue rink
Houston Texans Fanatics Branded NFL x Bud Light T-Shirt - Navy
6:Thirty p.m. - All supporters with red tickets are required to be seated in Red-colored rink seating area.

Fans with blue lotto tickets are requested to gather around monitors

6:50 p.m. - Unveiling from the new uniform

7:00 p.michael. - Live NHL Entry Draft display begins

7:30 p.m. * Locker room tours

8:00 p.m. - Alumni and Gamer autograph sessions begin

9:00 p.m. - Alumni and Gamer autograph sessions end

10:00 p.m. - Draft day Party concludes
All Times Eastern
Houston, Va. ndash; The Houston Richesse will celebrate the NFLrsquo;utes Hockey is for Everyone thirty days at their game against the Atlanta Thrashers on Friday, Feb. Five. The game kicks off a month-long motivation designed to celebrate hockeyrsquo;s advancement and diversity.
Houston Texans Starter Logo Graphic T-Shirt - White
In keeping with the gamersquo;s theme of Hockey is for Everyone, youth players by Fort Dupontrsquo;s ldquo;Kids about Icerdquo; will form the Caps A flag Tunnel and the Ice Group will be from the Montgomery Youth Dance shoes Association Under-16 Girls. During the intermission there'll be a shootout featuring players through Special Hockey Houston together with members of the Houston IceDogs, NOVA Awesome Cats, Baltimore Saints and Montgomery Cheetahs taking part. Sitting in Greenrsquo;s Gang and Ovirsquo;s Crazy 8s will be children from the Fort Dupont Cannons.
Houston Texans Starter Throwback Logo T-Shirt - Red
Continuing with Handbags is for Everyone month, upon Monday, Feb. 8 secretary coach Dean Evason, forwards Alex Ovechkin and Alexander Semin and also Slapshot will visit one of the Richesse adopted D.C. Open Schools ndash; Emery Education Campus inside Northeast Houston ndash; for a Lids Hockey School visit, where they will teach the students distinct drills and donate dance shoes equipment. That night Capitals forward Brooks Laich will pay a visit to Fort Dupontrsquo;s ldquo;Learn to Playrdquo; Kids Deshaun Watson Houston Texans Jerseys Uniform system and skate with youngsters and show them some dance shoes skills. The Capitals Youngsters Hockey Department and Laich may donate helmets, pucks and branches to the program after the program. On Friday, Feb. Twenty-six the Capitals will be visiting the other adopted D.Do. Public School ndash; King Elementary School in Southeast Oregon ndash; for the second February Limits Hockey School visit. As soon as the Caps lead students in a hockey clinic they will donate a set of street hockey products.
ladies Laremy Tunsil Houston Texans Jerseys Uniform
Following the monthrsquo;s Hockey is perfect for Everyone theme the Capitals are partnering with the Junior Womenrsquo;s Hockey League to show the third annual 2010 JWHL Problem Cup which will be held Feb. 12-15 at Kettler Capitals Iceplex. The Freshman Womenrsquo;s Hockey League will be the premier developmental league regarding prospective female collegiate people in the US and Canada. The actual league includes teams coming from across North America including Alberta, B . c ., Ontario, Manitoba, Minnesota and Massachusetts. The leaguersquo;s local group is the Houston Pride away from Rockville, Md. The Championship sport will take place at 13 a.m. on Monday, Feb. 15, at Kettler Richesse Iceplex. Admission to the tournament is free of charge and the tournament schedule is available at www.jwhl.org.
ladies Zach Cunningham Houston Texans Jerseys Uniform
To complete Hockey is for Everyone thirty days the Houston Capitals are generally proud to support the local high school graduation hockey state championship video games for Maryland and The state of virginia. The Northern Virginia Scholastic American football League (NVSHL) and the Maryland Scholastic Hockey League (MSHL) will host the actual ldquo;Capitals Cuprdquo; state championship competition for high school hockey. The actual Maryland Championship game will need place on Saturday, Feb. Something like 20, at 7 p.mirielle. at The Gardens Ice Home in Laurel, Md. The The state of virginia championship game will take place on Friday, Feb. 26, from 7 p.m. from Kettler Capitals Iceplex in Houston, Va. More resources for the tournaments visit the nfl websites at www.nvshl.org and www.mshl.org.
ladies Ross Blacklock Houston Texans Jerseys Uniform
Hockey is designed for Everyone
Hockey is for Everyone month is an initiative that runs in the course of February and celebrates hockeyrsquo;ersus growth and diversity. Hockey is designed for Everyone provides support and different programming to nonprofit junior hockey organizations across The usa that are committed to offering kids of all backgrounds the opportunity to perform hockey. Since its inception, Hockey is for Everyone has exposed more than 45,000 kids to unique hockey encounters.