DUYURULAR

Uzman öğretmenlik ve Baş öğretmenlik deneme sınavları yayında

Sitemiz alt yapısı uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik deneme sınavları için geliştirildi. Deneme sınavları sayfasından ya da soru bankası sayfası aracılığı ile uzman öğretmenlik sınav sorularına ve baş öğretmenlik sınav sorularına erişim sağlayabilirsiniz.

Sistemin işleyişi için öğretmenlerimizden yeni sorular göndermesini bekliyoruz. Mevcut soruların tamamı MEB tarafından yayınlanan eğitim dokümanlarından hazırlanmıştır.

Uzman Öğretmenlik Sınavı Soru Bankası için Buraya Tıklayınız

Baş Öğretmenlik Sınavı Soru Bankası için Buraya Tıklayınız

Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı için Buraya Tıklayınız

Baş Öğretmenlik Deneme Sınavı için Buraya Tıklayınız

Tarih : [ 24 Temmuz 2022 Pazar ]  Yorumlar : [0]
Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik eğitimleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan uzman öğretmenlik ve Baş öğretmenlik kariyer basamakları için online eğitimler başladı. Öğretmenlerimiz eğitimlere Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) platformu üzerinden E-Devlet şifreleri ya da MEBBİS şifreleri ile erişim sağlayabileceklerdir. Sınavlara girebilmek için video eğitimlerinin izlenmesi ve tamamlanması gerekmektedir. 

Uzman öğretmenlik için 180 saatlik bir eğitim programı planlanmıştır. Baş öğretmenlik içinse 240 saatlik bir eğitim sözkonusu. Yine uzman öğretmenlik için sistem 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacaktır. Baş öğretmen adayları için ÖBA sistemi 19 Eylül 2022 tarihine kadar hizmet vermeye devam edecektir. Bakanlıktan tarafından yapılan duyuruya göre herhangi bir süre uzatımı yapılmayacaktır. Bu durumda öğretmenlerimiz günlük en az 4 saati öğrenci pozisyonunda ekran başında geçireceklerdir.

Eğitim videolarının yazılı birer kitabı da yine MEB tarafından paylaşılmıştır. Ayrıca sınavda öğretmenlerimizin yazılı kaynaktan sorumlu tutulacağı açıklanmıştır.

MEB tarafından yayınlanan Uzman Öğretmenlik Çalışma Kitabı için Buraya Tıklayınız.

MEB tarafından yayınlanan Baş Öğretmenlik Çalışma Kitabı için Buraya Tıklayınız.

Eğitimleri tamamlayan öğretmenlerimiz 26 Eylül - 3 Ekim 2022 tarihleri arasında sınav başvurusu yapabilecektir. Uzman öğretmenlik ve Baş öğretmenlik sınavları 19 Kasım 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Sınav sonuçları ise 12 Aralık 2022 tarihinde açıklanacaktır.

Tarih : [ 20 Temmuz 2022 Çarşamba ]  Yorumlar : [0]
Mesleki Eğitim Merkezi İçeriğimiz Güncellendi

Değerli kullanıcılarımız, 

Site içeriğimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında güncellenen Mesleki Eğitim Merkezleri müfredat programı doğrultusunda güncellenmiştir. Güncelleme kapsamında Mesleki eğitim merkezlerinde bazı alanların ve meslek dallarının isimleri değiştirilmiştir. Yeni meslek alanları ve yeni meslek dalları eklenmiştir. Bazı meslek dalları kapsamdan çıkarılmıştır. Eklenen alan ve dallara ait ders içerikleri oluşturulmuştur. Bir çok dersin ismi ve içeriği değişmiştir. Güncelleme 9. ve 10 sınıflarda tam kapsamlı yapılmakla birlikte 11. ve 12. Sınıflarda önümüzdeki yıllarda zamanı geldikçe sürdürülecektir.

Bu süreçte ulaşmak istediğiniz eski içeriklere site içi arama bölümünü kullanarak erişim sağlayabilirsiniz.

Tarih : [ 23 Eylül 2021 Perşembe ]  Yorumlar : [0]
12
2 Sayfada Toplam 7 Duyuru Bulunmaktadır